| Skærm | |
| Typ | TFT LCD |
| Opløsning | 1280 x 1024 |
| Størrelse | 19″ 4:3 |
| Farver | 16,2 mio. |
| Lysstyrke | 1000 cd/m2 typ. |
| Synsvinkel | 85/85/80/80 (Venstre/højre/ovenfra/nedefra i grader) |
| Dæmpning | Ja |
| Berøringsskærm | Resistiv Touch |
| Ydeevne | |
| CPU | Intel N2930 2,16 GHz kerne4 |
| RAM | 4 GB (Max 8 GB) |
| HDD |
240GB SSD |
| SD-kortplads | 1 |
| Grænseflade | |
| Ethernet-port | 2 x 10/100/1000 Mbit |
| USB-port | 6 x USB 2.0 |
| Seriel port | 5 x RS232, 1 x RS232/422/485 |
| Ekstern skærmport | VGA, HDMI. (1920×1200) |
| PCI | 1 |
| Mini PCIe | 1 (2xLAN, WLAN, SSD, Video mm) |
| Fodring | |
| Forsyningsspænding | 9 til 36 VDC (redundant) |
| Miljøforhold | |
| Driftstemperatur | 0 til 60 ° C |
| Maringodkendt | DNV GL, IEC60945 |
| Godkendt til | FCC/CE Klasse A certificeret |
| Beskyttelsesklasse | IP65 fra front, IP22 fra bagside |
| Dimensioner | |
| Indsættning BxH | 433 x 375 mm |
19″ Panel PC, Dæmpning, DNV GL
NVE GL-godkendt blæserløs panel-pc med kraftig 4-kernet processor. Skærmformat 4:3. Redundant strømforsyning.
Beskrivelse
Dokumenter
Tilbehør
Windows 10 IoT Entry til APPC/AMPC, 2019 LTSC, 64-bit Win10 IoT 2019_Entry
Udvidelse af hukommelse APPC, AMPC 4GB DDR RAM
Wi-Fi til mini PCIe med ekstern antenne WIFI miniPCIe
2xGB LAN til mini PCIe. RJ45-tilslutning LAN miniPCIe
MPX_2515, CAN PCIe businterface, 1 port CANBUS_PCIe_1
A132I_PCIe, 2x Isoleret 422/485 port A132I_RS485
LPT-port til APPC/AMPC LPT
RS232 til RS-422/485 konverter CS-428/9AT-mini
DB9 hun til fjederklemmer. RS232/485/422 CS-99/F
Strømadapter PPC 200VAC 12VDC 150W DPS150NBD
Optisk limning 19" skærm bond_AMON_APPC_19
Relaterede varer
-
APPC-1729T-10N
-
Marin
12″ Panel PC, DNV GL
NVE GL-godkendt blæserløs panel-pc med kraftig 4-kernet processor. Skærmformat 4:3. Redundant strømforsyning.
APPC-1229T
-
Marin
19″ Panel PC, DNV GL
NVE GL-godkendt blæserløs panel-pc med kraftig 4-kernet processor. Skærmformat 4:3. Redundant strømforsyning.
APPC-1929T
-
Marin
15,6" Panel PC, Dæmpning, DNV
DNV GL-godkendt blæserløs Panel PC med kraftig 4-kernet processor. Skærmformat 16:9. Redundant strømforsyning.
APPC-15629T-8N




