Modulær Marinegodkendt Boks-PC, -40 +70°C
| Ydeevne | |
| CPU | Intel® Celeron® 3965U 2C@2,2 GHz |
| RAM | 2 x DDR4-1866/2133 SO-DIMM, op til 32 GB |
| HDD | 256GB SSD (HDD, Cfast + andre størrelser) |
| Digitale I/O | Option 8/8 Opto isoleret |
| Grænseflade | |
| Ethernet-port | 1 x 10/100/1000 Mbit (Valgfrit 8 porte, inklusiv POE) |
| USB-port | 4 x USB 3.0 |
| Seriel port | 1 x RS232/422/485 (Galvanisk isoleret) (Option 8 porte, inklusiv CAN) |
| Ekstern skærmport | 1 x VGA, 1 x DVI-1 |
| Disk | 2 udskiftelige 2,5” SATA-drev |
| Mini PCIe | 3 x fuld størrelse PCIe Mini Card-slot 1 x SIM-kortslot |
| IO kort | 2 slot för VAM moduler. COM, LAN,POE, digtale IO, CAN etc. |
| Fodring | |
| Forsyningsspænding | 24 VDC |
| Miljøforhold | |
| Driftstemperatur | -40 til 70 ° C |
| Opbevaringstemperatur | |
| Godkendt til | CE (Klasse A), FCC, EN 50155, EN50121, E-Mark, ISO 7637, EN 45545-2, IEC 60945 |
| Beskyttelsesklasse | IP40 |
| Dimensioner | |
| BxDxH | 321 x 211 x 74 mm |













