| Ydeevne | |
| CPU | 7th generation Intel® Core™ i3-7100U 2C@2.4 GHz |
| RAM | 8GB DDR4-1866/2133 SO-DIMM, up till 32GB |
| HDD | 256GB SSD (HDD, Cfast. Mulighed) |
| Digitale I/O | 8 Opto isolerade (Option) |
| Grænseflade | |
| Ethernet-port | 4 x 10/100/1000 Mbit |
| USB-port | 4 x USB 3.0 |
| Seriel port | 4 x RS232/422/485 (Galvanisk isolerede) |
| Ekstern skærmport | 1 x VGA, 1 x DVI-1 |
| Disk | 2 udskiftelige 2,5” SATA-drev |
| Mini PCIe | 3 x fuld størrelse PCIe Mini Card-slot 1 x SIM-kortslot |
| Fodring | |
| Forsyningsspænding | 9 till 36 VDC |
| Miljøforhold | |
| Driftstemperatur | 0 til 70 ° C (Valgfrit -40 til -70) |
| Opbevaringstemperatur | |
| Godkendt til | CE (Class A), FCC, EN 50155, EN50121, E-Mark, ISO 7637, DNV GL (April 2018), EN 45545-2, IEC 60945 compliance |
| Beskyttelsesklasse | IP40 |
| Dimensioner | |
| BxDxH | 288 x 211 x 85,7 mm |
Box-PC, i3-7100U, 2,4Ghz, Marin
Box-PC med isolerede COM-porte
Varenummer (SKU): tBOX324-894-FL-i3
Kategori: Box-PC Marin
Beskrivelse
Dokumenter
Relaterede varer
-
Tilgængelig på restordre
tBOX500-510-FL-i7
-
tBOX324-894-FL-i3-6
-
Box-PC Marin
Mini PC J1900, 1xDVI, 1xDP, 4x LAN, 2xCOM, 2xCAN, 2GB, 64GB, DNVGL
DNV GL Søgodkendt Box-PC
På lager: 60 på lager
BCO-1030-2L-DÅSE
-
Box-PC Marin
Box-PC, Intel® N2930 240GB/8GB DNVGL
DNV GL-godkendt blæserløs Box PC med kraftig 4-kernet processor. Redundant strømforsyning.
AMPC-2930










